İdrak Haber

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı: ‘Taliban Tehdit Oluşturmuyor’

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı: ‘Taliban Tehdit Oluşturmuyor’
12 Haziran 2020 - 15:22

ABD Merkez Kuvvetler Komutanı: ‘Taliban Tehdit Oluşturmuyor’

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı Orgeneral Kenneth F. McKenzie, Taliban örgütünün kendileri için bir tehdit oluşturmadığını yineleyerek haçlıların Taliban’dan razı oldukları gerçeği bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

ABD’nin Afganistan’da Taliban ile yaptığı anlaşmayı da değerlendiren Orgeneral McKenzie, Taliban’ın güvenilir ortak olacağını göstermesi gerektiğini ve bu konuda henüz kendisinde olumlu bir kanı oluşmadığını anlattı.

19 yıldır savaştıkları Taliban’ın hiçbir zaman ABD için tehdit oluşturmadığını söyleyen Kenneth F. McKenzie, şartlar yerine getirildiği takdirde ABD’nin Mayıs 2021 itibarıyla Afganistan’daki askerlerinin tamamını çekmiş olacağını kaydetti.

Hatırlanacağı üzere McKenzie, ABD kuvvetlerinin Taliban’a Afganistan’ın Nangarhar vilayetinde İslam Devleti ile girdiği çatışmada ‘sınırlı’ ölçüde destek verdiğini açıklayarak Taliban’ın riddetini de tekrardan ortaya çıkarmıştı.

Yine hatırlanacağı üzere ABD tağutu Trump: “Binlerce İslam Devleti savaşçısını öldürdük, aynı şekilde Afganistan’da da bunu yaptık. Şimdi bu işi başkasının yapma zamanı. Ve bu Taliban olacak.” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Bugün gören her göz ve işiten her kulağın bildiği bir gerçek vardır ki o da haçlıların ve küfür milletlerinin Taliban’dan razı olmasıdır. Bu nasıl bir akide ve menhectir ki haçlılar onlardan razı oluyor? Oysaki Allah Azze ve Celle kitabında şöyle buyuruyor: “Onların dinine uymadıkça Yahudi ve Hristiyanlar senden hoşnut olmazlar. De ki: “Asıl doğru yol Allah’ın hidayet ettiği yoldur…”

Ey akıl sahipleri işte Taliban ve ABD anlaşmasının gerçek yüzü tüm çıplaklığıyla ortadadır. Onlar Allah’ın şeriatını ikame eden İslam Devleti’ne karşı ABD’den yardım alarak savaşan mürtedlerdir ve bunu bizzat ABD’li komutan itiraf etmektedir.

Küfrün başı ABD’nin uşağı ve kalkanı olmak kimilerine göre izzet ise de İslam’a ve Müslümanlara göre zilletin ta kendisidir. Bundan Allah’a sığınırız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA