İdrak Haber

Azerbaycan’a Gönderilen Paralı ÖSO Milisleri Geri Dönüyor: Karabağ’da En Az 514 Milis Öldü

Azerbaycan’a Gönderilen Paralı ÖSO Milisleri Geri Dönüyor: Karabağ’da En Az 514 Milis Öldü
05 Aralık 2020 - 9:50

Azerbaycan’a Gönderilen Paralı ÖSO Milisleri Geri Dönüyor: Karabağ’da En Az 514 Milis Öldü

Yüce Allah’ın lütfuyla İslam Devleti’ne karşı birleşen ve tek bir saf olan mürtedlerin gerçek yüzü ortaya çıkmaya devam ediyor.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR)’a göre Karabağ bölgesinde Azerbaycan ile Ermenistan arasında meydana gelen savaşın son bulması ile Suriye topraklarına geri dönen Türkiye destekli paralı ÖSO milisleri kendilerine verilen aylık ücretlerin henüz tamamını almadıkları bunun belli bir miktarının sözde Türkiye tarafından ödeneceği ve bunun ise ne zaman olacağı ile ilgili henüz bir bilginin olmadığı ifade edildi.

Öte yandan paralı ÖSO milislerinin Karabağ bölgesinde yaşanan savaşta verdikleri kaybın Libya topraklarında verdikleri kayıptan daha fazla olduğu, öyle ki ÖSO’nun ölü sayısının Karabağ’da 514, Libya’da ise 496 milise ulaştığı aktarıldı.

Bunlara ek olarak Türkiye tarafından Azerbaycan’a gönderilen paralı ÖSO milis sayısının 2580 olduğu, bunlardan 825 kişi hariç diğerlerinin Suriye topraklarına geri döndüğü, orda kalan 825 kişinin ise ya Türkiye tarafından kendilerine başka bir işin verileceği ya da bunların da yaşanan savaşta orda öldükleri ve bu durumun açığa çıkmaması için gizlendiği ifade edildi.

Öte yandan vatan putu için yaşadıkları söyleyen ÖSO milisleri, Azerbaycan’a giderek bu putu da yemiş oldular. Vatan putu için savaşan ÖSO milisleri daha da ileriye giderek kardeşleri olan HTŞ ve El-Kaide milisleri ile beraber şeriatı ikame eden İslam Devleti’ne karşı savaşmışlardı ve halen de bu savaşlarını sürdürüyorlar.

İşte bugün İdlib, mürted kardeşlerin Nusayri rejime karşı tek bir safta savaştıkları İdlib. Öyle bir saf ki Türk askerleri, HTŞ ve El-Kaide milisleri ve son olarak ÖSO’da aynı safta Nusayri rejime karşı savaşıyor ve bu saptırıcı gruplar Türk askerleri ile aynı cephe hattında durmayı izzet olarak tabilerine sunuyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA