İdrak Haber

Belamların Türkiye Tazimi Sürüyor: ‘Bu Olay Mücahidlerin Cihadlarının Meyvesidir’

Belamların Türkiye Tazimi Sürüyor: ‘Bu Olay Mücahidlerin Cihadlarının Meyvesidir’
12 Temmuz 2020 - 2:39

Belamların Türkiye Tazimi Sürüyor: ‘Bu Olay Mücahidlerin Cihadlarının Meyvesidir’

NATO ülkesi laik Türkiye’de Ayasofya camiye dönüştürüldükten sonra direk AKP’yi destekleyen ve tağutlara rahmet okuyarak bu olaya desteklerini sunan HTŞ liderlerinden biri olan Ebu Maria El-Kahtani’den sonra bir destek ve övgü de, HTŞ, El-Kaide ve kardeşlerinin kendisinden birçok fetva aldığı ve şeyhlerinden biri olan Ebu Katade El-Filistini’den geldi.

El- Filistini, “Ayasofya’nın müzeden camiye çevrilmesi meselesi bazılarının sunduğu gibi bir mesele değildir: Bu mesele göründüğünden daha derindir. Mesele, büyük bir İslami mirasın geri kazanılmasıdır. O büyük nesil ile bu neslin bağının güçlendirilmesidir. İhtişamlı ve şanlı ümmet tarihinin güzel günlerinin yeniden soluk almasıdır. (O nesil gibi değilseniz de onlar gibi olmaya çalışın)

Namaz ve ezanın Ayasofya’ya avdeti ilahi rahmet, rabbani destek ve kader müjdesidir. Bu olay Allah’a davet edenlerin hayrı yaymalarındaki çabalarının ve Mücahidlerin izzetin Müslümanlara dönüşü için cihadlarının meyvesidir. Ümmet kimliğinin sabitleştirilmesi ve yüce İslam’ın isminin altında kalması için nice davetçi deliller getirdi. Müslüman kimliğinin izzeti mefhumunu yeniden kazandırmak için nice kimseler şehid oldu. Kaderin armağanı sadece sadık ve sabitlerin çabalarıyla hâsıl olur. Büyük müjdeleri gözleyen bu zamanla alkışların ve bağırışların İslam’ı bitirmek, cahiliyeyi yaymak için olduğu zaman arasındaki fark hayli çoktur!” açıklamalarında bulundu.

HTŞ şerileri ve şeyhlerinin bu açıklamaları hiç şüphesiz Türkiye’nin üzerinde bulunduğu küfür sistemini meşrulaştırmak için olduğu ortadadır.

Nitekim bu belamlar ve şerliler Türkiye’nin demokrasi ile yönetildiğini ve hayat düzenlerinde de laikliği resmileştirdiklerini çok iyi bilmektedirler.

Türkiye’nin bunca küfrü ve masiyeti dururken bunlardan bahsetmeyip de, onların lehine olacak açıklamalar yapmaları Ayasofya gibi camilerin sevincinden değil, onları bahane ederek her zamanki gibi Türkiye’ye sevgilerini ve desteklerini iletmeleridir.

 Böylelikle bu belamların tabileri Türkiye’nin küfürlerini görmeyip veya es geçip direk yapmış olduğu bu tür faaliyetler üzerinden onlara Müslüman hükmü verip kapılarını sonuna kadar açacaktır.

Onlar, İslam Devleti hadisle sabit olan yüksek kabirleri kırıp parçalarken, “İŞİD’in zulmü kabirlere kadar uzandı” deyip de İslam şeriatında var olmuş olan bir hükmü yok sayanlardır.

Onlar, İslam Devleti yine hadis ve ayetle sabit olan kâfirlerin ekinlerini yakarken, “İŞİD halkın tarlalarını yakıyor” diyerek Allah Rasûlü in Yahudilere uygulamış olduğu savaş hükmünü yok sayanlardır.

Onlar, İslam Devleti beldelerinde yine ayetle sabit olan hırsızın elini keserken “İŞİD yeni bir din uydurdu” deyip de ayeti alenen inkâr edenlerdir.

Ebu Katade El-Filistini, “Bütün dünya onların hak olduğunu söylese ve onların tarafına geçse bile, ben yine de İŞİD’e karşı savaşacağım” sözünün sahibidir.

İşte bu belamların tek görevi, tağutların lehine olan fetvalarla gerçek Mücahidlere iftiralar dizerek insanları Allah yolundan alıkoymaktır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA