İdrak Haber

Diyala, Kerkük ve Bağdat’ın Kuzeyinde Irak Ordusuna Saldırı: 3 Ölü, 7 Yaralı

Diyala, Kerkük ve Bağdat’ın Kuzeyinde Irak Ordusuna Saldırı: 3 Ölü, 7 Yaralı
04 Aralık 2020 - 12:35

Diyala, Kerkük ve Bağdat’ın Kuzeyinde Irak Ordusuna Saldırı: 3 Ölü, 7 Yaralı

İslam Devleti askerlerinin cihad diyarı olan Irak’ta Müslümanların kalplerini ferahlatan saldırıları sürüyor.

Irak Vilayeti – Diyala Medya Ofisi’nin aktardığına göre, Allah-u Teâlâ’nın lütfuyla Hilâfet askerleri dün “El-Vakf” mıntıkasındaki “Zağniye El-Kebira” köyünde mürted Rafızi polisine ait bir Hummer aracını patlayıcı cihaz infilak ettirerek hedef aldı, bunun sonucunda araç imha edilirken içindeki 3 subay ile bir unsur da yaralandı.

Aynı şekilde Diyala’da düzenlenen bir diğer saldırı da Hilâfet askerlerinin keskin nişancı müfrezelerinden biri dünden önceki gün “El-Azim” mıntıkasının etrafındaki “El-Meyte” köyünde mürted Rafızi ordusunun bir unsurunu hedef aldı, bunun sonucunda mürted öldürüldü.

Öte yandan Kerkük Medya Ofisi’nin aktardığına göre, Hilâfet askerleri Salı günü “Tuzhurmatu” şehrinin batısında mürted Rafızi ordusunun unsurlarını makineli silahlarla hedef aldı, bunun sonucunda bir unsur öldürüldü ve bir diğeri de yaralandı.

Son olarak Kuzey Bağdat Medya Ofisi’nin aktardığına göre, Hilâfet askerleri dün “Et-Tarmiye”nin yakınlarındaki “El-Ğuzeyliye” mıntıkasında mürted Rafızi ordusunun unsurlarına pusu kurdu. Ardında makineli silahların kullanıldığı çatışmalar meydana geldi, bunun sonucunda bir unsur öldürüldü ve diğer 2 unsur da yaralandı.

Hamd ve minnet Allah’adır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA