İdrak Haber

Hilafet Askerleri Nijerya’da Saldırmaya Devam Ediyor: 2 Ölü

Hilafet Askerleri Nijerya’da Saldırmaya Devam Ediyor: 2 Ölü
04 Aralık 2020 - 16:41

Hilafet Askerleri Nijerya’da Saldırmaya Devam Ediyor: 2 Ölü

Yüce Allah’ın lütfu ve keremi ile Batı Afrika’daki Hilâfet askerlerinin mürted Nijerya ordusuna yönelik saldırıları sürüyor.

Batı Afrika Vilayeti Medya Ofisi’nin aktardığına göre, Allah-u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle Hilâfet askerleri dün “Borno” bölgesindeki “Mallam Fatori” kasabasında mürted Nijerya ordusunun bir askeri eğitim kampını 3 adet havan topuyla hedef aldı ve doğrudan isabet ettirildi.

Öte yandan Hilâfet askerleri Pazartesi günü “Borno” bölgesindeki “Maiduguri” şehriyle “Cakena” kasabası arasında geçici bir kontrol noktası kurdu.

Mücahidler biri Nijerya ordusunun unsuru diğeri de polis unsuru olmak üzere 2 mürtedi esir almayı başardı ve 2’sini de makineli silahlarla öldürdü.

Allah’ın yardımı ve kendilerini başarıya eriştirmesiyle Batı Afrika’daki Hilâfet askerleri, akide ve menhecleri gereği Allah’ın sevip razı olduğu cihad amelini yerine getirmeye deva ediyor.

Hamd ve minnet Allah’adır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA