İdrak Haber

Hilâfet Askerlerinden Kamerun Ordusuna Saldırı: 8 Ölü

Hilâfet Askerlerinden Kamerun Ordusuna Saldırı: 8 Ölü
26 Mayıs 2020 - 22:10

Hilâfet Askerlerinden Kamerun Ordusuna Saldırı: 8 Ölü

Yüce Allah’ın lütfuyla Batı Afrika’nın siyah incileri Tevhidin muhafızlığını yapmaya devam ediyor ve Allah’ın düşmanlarını kahreden saldırılarını sürdürüyor.

“Gambarou” mıntıkasının yakınlarında Hilâfet askerleri tarafından düzenlenen saldırı sonucu haçlı “Kamerun” ordusunun 8 unsuru öldürüldü.

Batı Afrika Vilayeti Medya Ofisi’nin aktardığına göre, Allah-u Teâlâ’nın muvaffakiyetiyle Hilâfet askerleri Nijerya ile olan yapay sınırın yakınlarındaki “Gambarou” mıntıkasının yakınlarında bulunan “Saviram” kasabasında haçlı “Kamerun” ordusuna ait bir kışlaya saldırı düzenledi.

Daha sonra çeşitli tipte silahların kullanıldığı çatışmalar meydana geldi, bunun sonucunda onların 8 unsuru öldürülüp diğerleri yaralanırken geriye kalanlar da çareyi kaçmakta buldu.

Ayrıca Mücahidler tarafından çeşitli silahlar ve mühimmatlar ganimet alınırken kışla ile 2 adet 4×4 araç da yakıldı.

Şeriatı ve Hilâfeti ikame eden İslam Devleti, tüm kindarların ve hasetçilerin kınamasına rağmen genişlemeye ve büyümeye devam ediyor.

Hamd ve minnet Allah’adır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA