İdrak Haber

HTŞ Çelişkileri – 3

HTŞ Çelişkileri – 3
04 Ocak 2019 - 20:50

HTŞ Çelişkileri – 3

HTŞ’nin iç yüzünü ve çelişkilerini gösterecek ‘HTŞ Çelişkileri’ silsilesini sizlerin istifadesine sunuyoruz.

BÖLÜM 3 – HTŞ milisleri ve teslim olma kongreleri

Tercüme edilen video Moata Haber Ajansı’ndan alınmıştır.

Soçi anlaşmasını yapan Türkiye aldığı kararları sahada HTŞ’nin yardımı ve koruması ile uyguluyor. Türkiye’nin güvenliğini sağlayan, onları mıntıkalara yerleştiren buna karşı çıkanları birçok mıntıkada engelleyen yine HTŞ’nin kendisi olmuştur.

Daha önce “evladını yetim bırakmak isteyen karısını dul, anasını evlatsız bırakmak isteyen gelsin, onları böyle yakacağız, şöyle parçalayacağız” gibi tehditler savuranlar, Türkiye’nin girmesi ile bırakın bir mermi sıkmayı bizzat onu koruyup güvenliğini sağlayıp mıntıkalara yerleştirdiler.

HTŞ’nin özelikle Astana ve Soçi anlaşmalarındaki beyanları ile sahada uyguladıkları; Rafızilerin Amerika ile olan beyanlarına ve uygulamalarına ne kadar da benziyor. Nitekim Rafıziler söylemde Amerika düşmanı gözüküp onu tehdit etmesine rağmen, pratikte Amerika’nın Müslümanlara karşı savaşında en önde yardım ediyorlar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA