İdrak Haber

HTŞ Çelişkileri – 5

HTŞ Çelişkileri – 5
02 Şubat 2019 - 18:48

HTŞ Çelişkileri – 5

HTŞ’nin iç yüzünü ve çelişkilerini gösterecek ‘HTŞ Çelişkileri’ silsilesini sizlerin istifadesine sunuyoruz.

BÖLÜM 5 – HTŞ milisleri, tüm çelişkilere rağmen kendileriyle beraber devam etmeye ikna etmek için takipçilerini nasıl kandırıyor?

Tercüme edilen bu video Moata Haber Ajansı’ndan alınmıştır.

Tağutların ve ayrılıkçı ve sosyalist grupların izlediği siyaseti izleyen HTŞ milisleri üyelerini kaybetmemek için onların yollarını izliyor.

Bu durum Türkiye’de PKK yapılanmasında da görülüyor. Bir tarafta sert olan şahin kanatlar savaşı desteklerken diğer tarafta barışçı olan güvercin kanat ise hümanist bir tutum sergileyerek daha çok kitleye hitap etmeye çalışıyor.

Sadece şahin kanat barındırıp içerisine sadece savaş isteyen barbar bir topluluk görünümü vermek istemeyen PKK diğer tarafta güvercin kanadını da güçlendirip Avrupa, ABD ve diğer toplum insanlarına aslında kendilerinin barışçıl hümanist insanlar olduğunu göstermeye ve bir taraftan da Türkiye’de aydın sol diye bilinen beyaz Türklerin desteğini almaya çalışıyor.

İdlib bölgesinde ki Türk İstihbaratı destekli HTŞ milisleride Türkiye’nin kendilerine verdiği öğütler ile aynı PKK’nın ve diğer batıl oluşumların taktiğini izliyor.

HTŞ milisleri gündemde olan bir konu hakkında önce Şahin kanatı devreye sokup bunun İslam ile bağdaşmayan bir amel olduğunu söyletirler, daha sonra ise güvercin kanadı devreye girerek bunun devrimin maslahatı ve devrimin devam etmesi için gerekli olduğunu söyleyip tebaalarına bunu aslında o kadar da büyütülecek bir amel olmadığını yumuşatarak söylerler. Böylece kendi içlerinde bulunan ÖSO gruplarını ve eski Nusra kalıntılarına da kendilerini avutacağı birer malzeme verip tağutların emirlerini yerine getiriyorlar.

Bunlara örnek olarak Türk Ordusunun İdlib bölgesine sokulması, ardından HTŞ milislerinden önce şahin kanatın sert çıkıp bu görevi Ahrar-uş Şam üstleniyor bu hainlik ve uşaklıktır deyip, Ahrar-uş Şam’a karşı savaştılar, sonra Türkiye İdlib sınırına yığınak yaptığında kendi milislerini Türkiye sınırına toplayıp Türkiye’nin İdlib bölgesine girmesine engel olmak istediklerini gerekirse savaşacaklarını söylemelerinin ardından, güvercin kanat devreye girerek Türkiye’nin aslında devrime destek verdiği bizimle savaşmak istemediği ve nizamın İdlib bölgesine saldırmak istemesine engel olmak istediğini aslında bunun kötü bişey olmadığını söylediler ve sonradan Türkiye’yi kendi korumaları altında İdlib bölgesine soktular.

Bu örnekler Soçi Anlaşmasının kabulü, Keferya ve Fua’nın boşaltılması gibi birçok örnekler ile mevcuttur.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA