İdrak Haber

HTŞ Yönetimindeki İdlib’de Türkiye Diyanet Vakfı’ndan İkinci Okul Açılışı

HTŞ Yönetimindeki İdlib’de Türkiye Diyanet Vakfı’ndan İkinci Okul Açılışı
28 Kasım 2020 - 12:14

HTŞ Yönetimindeki İdlib’de Türkiye Diyanet Vakfı’ndan İkinci Okul Açılışı

Tağutların çıkarlarının güdüldüğü ve onların istedikleri şekilde yönetildiği İdlib’de laik Türk hükümetinin etkisi her geçen gün daha da artıyor.

Laik Türk rejiminin insanları İslam’dan alıkoymak için açtığı kurumlardan birisi olan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Suriye’nin kuzeybatısında HTŞ milislerinin kontolündeki İdlib’de 1100 öğrencinin sözde eğitim göreceği ilkokulun açılışını yaptı.

TDV’nin Malezyalı Mapım Malaysia Wakaf kurumunun desteğiyle İdlib’in Türkiye sınırındaki Deyr Hasan bölgesinde açtığı Ammar Bin Yasir İlkokulu’nda, sivillerin sığındığı kamplarda yaşayan 1100 çocuk laik Türk hükümetinin batıl eğitim sistemini görecek.

Açılışta çocukların ve insanların akıllarını çelmek adına çeşitli hediyeler de verildi. Laik Türk hükümetine bağlı TDV’nin okulda çocukları hangi eğitim öğretimden geçireceği herkesin malumudur.

Hatırlanacağı üzere TDV, 2019’da da İdlib’in Kah köyünde yaklaşık 500 öğrencinin eğitim gördüğü 2. Abdülhamid Han İlkokulu’nu hizmete açmıştı.

Açık bir şekilde görülüyor ki İdlib her geçen gün daha da çok Türkiye’ye ait bir toprak parçasına benzemekte ve bu ilerliyişi hız kazanmaktadır. Durumun bu noktaya gelmesinde İslam Devleti’nin ikame etiiği şeriata karşı savaşan HTŞ ve El-Kaide örgütleri gelmektedir. Onlar ki Allah’ın şeriatına burun kıvırarak laiklerin yolunu tercih eden mürted gruplardır.

Zamanında İslam Devleti’nin uyardığı ve savaştığı bu gruplar artık rtiddetlerini açık bir şekilde işlemekteler ve bu durumdan da gurur duymaktalar.

Öte yandan İslam Devleti’ne karşı savaşan belamlar ordusu da her geçen gün laik Türk hükümetini meşrulaştıran ve sevdiren açıklamalarını sürdürmekteler.

Seneler önce insanları bu gruplara karşı uyaran İslam Devleti ise tüm kınama ve iftiralara rağmen Nübüvvet menheci üzerine cihadını sürdürüyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA