İdrak Haber

HTŞ’den İdlib Bölgesindeki Bağımsız Gruplara Karşı Askeri Operasyon Hazırlığı

HTŞ’den İdlib Bölgesindeki Bağımsız Gruplara Karşı Askeri Operasyon Hazırlığı
03 Aralık 2020 - 16:30

HTŞ’den İdlib Bölgesindeki Bağımsız Gruplara Karşı Askeri Operasyon Hazırlığı

Türkiye destekli HTŞ milisleri, kontrolü altındaki bölgelerde muhaliflerini tasfiye etmeye devam ediyor.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre. Türkiye’nin sadık dostları olan HTŞ milislerinin İdlib bölgelerinde faaliyet yürüten bağımsız bir yapılanmaya karşı askeri operasyon hazırlığında olduğu bildirildi.

Kaynakların ifadesine göre isminin açıklanmasını istemeyen El-Kaide’ye bağlı Suriye’de faaliyet yürüten “Hurras Ed-Din” grubuna bağlı bir liderin yaptığı açıklamalarda HTŞ milislerine ait askeri takviye ve birliklerin İdlib’in batı kırsalındaki bölgelere ve “Cisr Eş-Şuğur” beldesine geldiğini ifade etti.

Kaynağa göre HTŞ milisleri İdlib’in batısında yer alan “Cisr Eş-Şuğur ve El-Cenudiye” köprüsü yolunda HTŞ’nin güvenlik birimlerine ait araçların bölgedeki sivil araçlarını kontrol ve teftiş etmek amacıyla bölgeye geldikleri ve yola barikatlar kurarak yol kontrolünde bulundukları bildirildi.

Yine aynı kaynaktan yapılan açıklamalarda HTŞ milisleri tarafından alınan bu operasyon kararının bölgede faaliyet yürüten “Hurras Ed-Din” milislerine ait karargahların, HTŞ tarafından düzenlenen baskınlarla aynı zamana denk geldiğini belirtti.

Son olarak İdlib bölgesinde faaliyet yürüten bağımsız yapılanmalara karşı HTŞ milisleri tarafından bir askeri operasyonun yürütüleceği ve buna yönelik hazırlıkların HTŞ milisleri tarafından yapıldığı rapor edildi.

Bilindiği üzere İdlib’de kontrolü sağlayan ve bölgeyi kendi hevalarına göre yöneten HTŞ ve diğer gruplar arasında sık sık kardeş kavgaları yaşanmakta. Olayın ilginç yanı ise bu grupların söylemlerinde kutsal olarak addettikleri kanları hiç düşünmeden akıtmalarıdır.

Daha önce de İdlib’de çok kez tekrarlanan gruplar arası çatışmalar ve gerginlikler İdlib’de güven ve huzur ortamını bozmakta ve HTŞ öncülüğündeki muhalif milislerin gerçek yüzlerini göstermektedir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA