İdrak Haber

HTŞ’nin Şerli Liderlerinden Ebu Maria El-Kahtani’den Türkiye’ye Ayasofya Desteği ve Tağutlara Rahmet

HTŞ’nin Şerli Liderlerinden Ebu Maria El-Kahtani’den Türkiye’ye Ayasofya Desteği ve Tağutlara Rahmet
11 Temmuz 2020 - 2:31

HTŞ’nin Şerli Liderlerinden Ebu Maria El-Kahtani’den Türkiye’ye Ayasofya Desteği ve Tağutlara Rahmet

Türkiye destekli HTŞ liderlerinin kontrolü altındaki bölgelerde bulunan halka, Türkiye’yi sevdirme ve üzerinde bulunduğu küfür sistemini meşru göstermeye yönelik çalışmaları sürüyor.

Son olarak Türkiye tağutu Erdoğan gelecek seçimlerde koltuğunu sağlama alması adına yürüttüğü çalışmalarda dün Ayasofya’yı müze halinden normal camiye dönüştürdü.

Bu tağutun tabileri ve yandaş medyası ise çok büyük bir işi başardıkları zannı ile durmadan reklam yapmaya ve olayı Erdoğan’a bağlamaya devam ediyor.

O yandaşlardan birisi de HTŞ’nin önde gelen liderlerinden biri olan Ebu Maria El-Kahtani.

El-Kahtani, Ayasofya’nın tekrar cami müfredatına döndürülmesi üzerine, “Müzeden camiye döndürülme kararının ardından Ayasofya Camiinden yükselen ezan sesi bizi – tüm İslam âlemini ve Müslümanları, – mutlu etti. Allah’a hamd ve şükür olsun. Muhtemelen bu sözler aşırıları ve laikleri öfkelendirecek. Bugün gerçekleşenleri eskileri ile birlikte şu an görevde olan Türklerin davet çalışmalarının bir semeresi olarak görüyoruz. Allah’ım, kulun Necmettin Erbakan’a, Adnan Menderes’e ve mescidlerle Müslümanların örtülerine savaş açmış laiklere karşı duran herkese rahmet et. Allah’ım onlardan razı ve hoşnut olduğun zaman Müslüman Türk halkını muvaffak kıl, ülkesi ve milleti için hayrı barındırdığı zamanlarda da Adalet ve Kalkınma Partisini muvaffak kıl”şeklinde açıklamalarda bulundu.

Dün yöneticilerine tağut, ordusuna ise mürted diyen İdlib’deki bu muhalif gruplar ve yöneticileri, bugün tağutlara ve toprak için savaşan mürted askerlerine rahmet okumaya başlamış durumda.

Daha önceleri tabilerinin tepkisini çekmemek için açıktan Türkiye’ye yönelik övgü ve methiyeler dizemeyen HTŞ, El-Kaide ve kardeşleri bugünlerde Türkiye’nin bölgelerinde hâkimiyet sürmesi sonrası onlara açıktan methiyeler diziyor ve onlardan övgüyle bahsediyorlar.
Öyle ki, sadece şuan ki tağutuna değil daha eskilere giderek Erbakan ve Adnan Menderes gibi tağutlara rahmet ve minnet mesajları yayınlıyorlar.

Allah Azze ve Celle’nin HTŞ milislerinin niyetinin aslında mazlum halka yardım etmek veya Allah yolunda savaşmak olmadığını bilakis tağutların emri altında İslam Devleti’ne karşı savaşma niyetlerini ortaya çıkardıktan sonra, HTŞ milisleri gelen bütün aksi tepkilere harici damgası vurarak tabilerini aldatmaya devam ediyor.

Laiklerin emri altında İslam Devleti’ne karşı savaşanlar Mücahid, ama bütün küfür sistemlerine karşı savaş açmak ve tağutun kelimesini alçaltarak Allah’ın kelimesini yüceltenler harici öyle mi?

Mazlum halkın binlerce kilometrelik topraklarını tek kurşun sıkmadan bir gecede necis Nusayri rejimine teslim edenler Mücahid, ama Müslümanlara ait küçücük bir şeriat toprağını kâfirlere teslim etmemek için bir gecede 3 bin şehid verenler harici öyle mi?

Namuslarına, mallarına ve kanlarına göz diken Nusayri askerlerini yakaladıkları zaman onları etlerle besleyip üstünü başını temizledikten sonra birliklerine teslim edenler Mücahid, ama “müşriklerle karşılaştığınızda onların boyunlarını vurun” emri gereği yakaladıkları mürtedleri kesenler harici öyle mi?

Küfür sistemi olan demokrasi sistemini korumak için çabalayanlara rahmet okumak için daima hazır bulunanlar Mücahid, ama küfür sisteminin her türlüsünü elinin tersiyle itip sonucu her ne olursa olsun gözünü kırpmadan onlarla savaşanlar harici öyle mi?

Kendi beldelerinde zina, eşcinsellik, demokrasi lehine gösteri, sigara, içki, kadın ve erkeklerin İslam’a uygun giyinmeyişi küfür ve cürümlerine kafa kanunları ile hükmedenler Mücahid, ama aynı cürümleri işledikleri zaman beldelerinde yalnızca Allah, Rasûlü ve seçkin sahabelerinin hükümlerini uygulayanlar harici öyle mi?

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA