İdrak Haber

İslam Devleti’nden Diyala’da Pusu: Haşd-i Şabi’nin 20 Unsuru Öldürüldü ve Yaralandı

İslam Devleti’nden Diyala’da Pusu: Haşd-i Şabi’nin 20 Unsuru Öldürüldü ve Yaralandı
05 Aralık 2020 - 9:36

İslam Devleti’nden Diyala’da Pusu: Haşd-i Şabi’nin 20 Unsuru Öldürüldü ve Yaralandı

Yüce Allah’ın lütfuyla cihadın alevlerinin ilk tutuştuğu yer olarak bilinen Irak’ta, Hilâfet askerlerinin mürted Rafızileri hedef alan saldırılarıyla gündem olmaya devam ediyor.

Dünden önceki gün İslam Devleti savaşçılarının Diyala yakınlarında attığı pusu sonucu Haşd-i Şabi’nin 20 unsuru öldürüldü ve yaralandı.

“A’mak” Ajansı askeri kaynaklarının aktardığına göre İslam Devleti savaşçıları “Mikdadiye” ilçesine bağlı “El-Haruniye” mıntıkasında Haşd-i Şabi’ye ait bir kışlayı keskin nişancı silahlarıyla hedef aldı, böylece onların 6 unsurunu öldürdü ve bir diğerini de yaraladı.

Kaynakların devamında aktardığına göre Haşd-i Şabi’ye ait bir destek kuvveti olay yerine geldi. İslam Devleti savaşçıları onların üzerine bir patlayıcı cihaz infilak ettirdi ve çeşitli tipte silahlar kullanarak onlarla çatıştı.

Bunun sonucunda bir araç imha edilip 2 4×4 araç kullanılamaz hale getirilirken onlardan en az 4 unsur öldürüldü ve diğer 9 unsur da yaralandı.

Daha sonra da İslam Devleti savaşçıları oradan sağ salim çekildi.

Hilâfet askerleri kıyametten önce kılıçla gönderilen Nebi’nin ﷺ ve onun seçkin sahabesinin bırakmış olduğu akide ve menhecleri dışında hiçbir menhec kabul etmemekte ve ilk günkü kararlılıklarıyla cihadlarına devam etmektedirler.

Öte yandan Hilâfet askerlerinin keskin nişancı müfrezelerinden biri dünden önceki gün “Hanekin”in batısındaki “Aliyava” mıntıkasında mürted Haşd El-Aşairi’nin unsurlarını hedef aldı, bunun sonucunda 2 unsur yaralandı.

Ayrıca aynı mıntıkada Rafızi ordusuna ait bir termal gözetleme kamerası da imha edildi.

Hamd ve minnet Allah’adır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA