İdrak Haber

Rus Savaş Uçakları 3 Ay Aradan Sonra İdlib’de Hava Saldırısı Düzenledi

Rus Savaş Uçakları 3 Ay Aradan Sonra İdlib’de Hava Saldırısı Düzenledi
27 Mayıs 2020 - 11:33

Rus Savaş Uçakları 3 Ay Aradan Sonra İdlib’de Hava Saldırısı Düzenledi

Tağutların çıkar sahasına dönüşen İdlib’de 3 aylık ateşkesin ardından bugün ilk kez Rus savaş uçakları hava saldırısı düzenledi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR)’a göre dün gece yarısından sonra Halep’in batı kırsalında Rusya ve İran kuklası Nusayri rejim milisleri ile Türkiye destekli muhalif milisler arasında bazı çatışmaların yaşandığı bildirildi.

Yaşanan çatışmalarda herhangi bir ölü ya da yaralı olup olmadığıyla ilgili bir açıklama yapılmazken sabah saatlerinde Rus savaş uçaklarının Halep ve İdlib bölgesinde uçtukları rapor edildi.

Rusya’ya ait savaş uçaklarının İdlib’in güney batısındaki Cisr Eş-Şuğur ve yakınlarından hava saldırısı düzenlediği bildirildi. Bu saldırı 3 ay önce başlayan ateşkesten sonra meydana gelen ilk Rus hava saldırısı olarak kayıtlara geçerken akıllara ilerleyen günlerde İdlib’de yeniden savaşın başlama ihtimalini akıllara getirdi.

Ayrıca dün yine Halep’in batı kırsalında Rusya ve İranlı milislere ait olduğu söylenen iki keşif uçağının Türkiye destekli muhalif milisler tarafından düşürüldüğü bildirildi.

Öte yandan Nusayri rejim milisleri, İdlib’in güney kırsalında yer alan “Cebel Ez-Zaviye” bölgesinde bulunan “El-Fatira, Sufuhan ve Kensafra” beldelerine yönelik topçu saldırıları düzenleyerek “Erdoğan ve Putin” arasında gerçekleşen son İdlib anlaşmasını ihlal etmeye devam etmektedir.

Bütün bunlara ek olarak Türkiye destekli muhalif milisler tarafından Rusya ve İranlı milislere ait olduğu söylenilen keşif uçağının HTŞ ve ÖSO milislerinin olduğu bölgedeki bir tarım arazisine düşmesi sonucu arazide bir yangının meydana geldiği ifade edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA