İdrak Haber

Suriye Milli Ordusu İlk Askeri Kışlasını Açtı

Suriye Milli Ordusu İlk Askeri Kışlasını Açtı
04 Aralık 2020 - 12:04

Suriye Milli Ordusu İlk Askeri Kışlasını Açtı

El-Kaide ve HTŞ’nin Şam sahasındaki müttefikleri ve kardeşleri olan Suriye Milli Ordusu laik Türkiye’nin çıkarları uğruna askeri hazırlıklarını sürdürüyor.

Suriye Milli Ordusu eski adıyla (ÖSO), ülkenin kuzeyindeki Azez ilçesinde ilk kışlasını hizmete açtı. Kışla, askeri eğitim fakültesi olarak hizmet verecek.

Kapalı bir askeri eğitim fakültesi olarak da hizmet verecek kışlada, SMO askerlerinin ikameti ve eğitimi için gerekli donanımlar da yer alacak.

Açılışa laik Türkiye’nin önderliğinde kurulan Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa, Suriye Geçici Hükümeti Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Selim İdris ve Milli Ordu Komutanları katıldı.

Bilindiği üzere El-Kaide’nin İslam Devleti’nin ikame ettiği şeriata burun kıvırarak aynı safa girdiği ÖSO ve işlediği amelleri ortadadır. ÖSO milislerinin tüm bu pislikleri ve küfürlerine rağmen ÖSO ve El-Kaide halen İdlib bölgesinde kardeş kardeş geçinmekte ve gerektiği zaman da birbirlerinin yardımlarına koşmaktadırlar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA