İdrak Haber

Türkiye’nin İdlib’deki Hâkimiyeti: HTŞ Kontrolündeki Bölgeyi Hatay Valisi Ziyaret Etti

Türkiye’nin İdlib’deki Hâkimiyeti: HTŞ Kontrolündeki Bölgeyi Hatay Valisi Ziyaret Etti
24 Temmuz 2020 - 4:07

Türkiye’nin İdlib’deki Hâkimiyeti: HTŞ Kontrolündeki Bölgeyi Hatay Valisi Ziyaret Etti

Yüce Allah’ın lütfuyla Şam sahavatının öncüsü HTŞ milislerinin zillet dolu yüzü ortaya çıkmaya devam ediyor.

Yerel kaynakların aktardığına göre, İdlib’in kuzeyinde yer alan Türkiye-Suriye sınır hattındaki Liva İskenderun bölgesi yakınlarında bulunan ve HTŞ milislerinin kontrolündeki “Kelli” köyünde yerlerinden edilmiş Suriyeli mülteciler için inşa edilen briket evlere Hatay valisi tarafından bir ziyaretin gerçekleştiği bildirildi.

Gerçekleşen ziyarette Hatay valisi tarafından bölgede incelemelerde bulunduğu aktarıldı.

Öte yandan Türkiye tarafından “El-Kerame” kamp bölgesinde bulunan sınır hattındaki beton blokların kaldırıldığı ve bölgeye buldozer gibi ağır iş araçlarının giriş yaptığı ve burada ne tür bir çalışmanın yapılacağı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşımının yapılmadığı bildirildi.

Bütün bunlara ek olarak Suriye-Türkiye sınır hatlarında Türkiye tarafından 22 Ocak tarihinde başlatılan projede inşa edilecek olan briket evlere yerlerinden edilmiş ilk 10.000 ailenin yerleştirileceği ve hedeflerinin 60.000 aile olduğu ifade edildi.

Açık bir şekilde görüldüğü üzere laik Türkiye’nin HTŞ milislerinin kontrolündeki bölgelerdeki hâkimiyeti her geçen gün artıyor. Sözde özgürleştirilmiş olan bölgeler küfrün önderleri tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde laik Türk rejiminin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da HTŞ milislerinin kontrolündeki bir bölgeyi ziyaret etmişti.

Tabilerini tevhid ve cihad naraları ile kandıran HTŞ milislerinin bu hain yüzü İslam Devleti’nin ikame ettiği şeriata karşı savaştıkları günden beri her geçen gün ortaya çıkmaya devam ediyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA