İdrak Haber

Üst Düzey Türk İstihbarat Subayları, HTŞ Lideri Cevlani ve ÖSO Komutanları Arasında Toplantı

Üst Düzey Türk İstihbarat Subayları, HTŞ Lideri Cevlani ve ÖSO Komutanları Arasında Toplantı
19 Temmuz 2020 - 4:01

Üst Düzey Türk İstihbarat Subayları, HTŞ Lideri Cevlani ve ÖSO Komutanları Arasında Toplantı

HTŞ ve El-Kaide milislerinin Şam topraklarında ortaya koydukları akide ve menhecin sonucu olarak laik Türkiye’nin kararlar aldığı ve uyguladığı İdlib’de Türk tağutlarının hâkimiyeti her geçen gün artmaya devam ediyor.

Yerel kaynakların aktardığına göre, İdlib’in kuzeyinde yer alan Türkiye-Suriye sınır hattındaki “Bab El-Hava” bölgesinde HTŞ’nin askeri komutanı “Ebu Hüseyin El-Hamavi” Ahraru-ş Şam askeri komutanı “Ebu Vail Manzur” Feylaku-ş Şam askeri lideri ve ÖSO’nun askeri komutan yardımcısı ile üst düzey 3 Türk İstihbarat Subayı arasında gizli bir toplantının yapıldığı bildirildi.

Kaynakların belirttiklerine göre “Bab El-Hava” bölgesinde yürütülen gizli toplantıya sıkı güvenlik önlemleri altında HTŞ lideri Cevlani’nin de katıldığı ifade edildi.

Gerçekleşen toplantı sebebinin İdlib bölgesinde faaliyet yürüten grupların askeri olarak birleşmeleri için düzenlendiği aktarıldı.

Öte yandan İdlib bölgesinde faaliyet gösteren grupların birleştirilmeleri için yaklaşık 1 yıl gibi bir süre zarfında Türkiye ile HTŞ lideri Cevlani ve diğer grupların liderliğini yapan askeri komutanlar arasında ara ara bu tür gizli toplantıların yürütüldüğü rapor edildi.

Geçmişte laik Türkiye ile ilişkilerini gizli yürüten HTŞ milisleri, son aylarda artık kartları açıktan oynamaya başlamış Erdoğan ve laik ordusuna olan bağlılıkları açıktan göstermektedir.

Şam topraklarına laik Türkleri sokmaları, yerleştirmeleri yetmiyor gibi bir de Türk ve Rus ortak devriyelerini koruyan HTŞ milislerinin ilerleyen günlerde tamamen ÖSO gibi bir yapıya dönüşeceği düşünülüyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları İdrak Medya'ya aittir, resim ve haberler değiştirilemez yalnız dağıtılabilir. Tüm Hakları Saklıdır © 2020 İDRAK MEDYA